X

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. Rozumiem

 

Brak produktów

 

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email
i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

 
W podziękowaniu zapisując się do bezpłatnego Newslettera ImoDog
mamy dla Ciebie prezent-niespodziankę, którą możesz odebrać przy najbliższych zakupach.
 
 
 

Strefa
czystości

Przybliżona liczba...

...psich odchodów, które trafiły na trawniki w naszym kraju od początku roku:

15 636 506 900
sztuk
158 143 169
kg
 

Czy wiesz, że...

W każdym 1 gramie psiej kupy znajduje się około miliona jaj toksokarozy.

 

Technologia

Chęć stworzenia nowej jakości na rynku opakowań połączona z poszukiwaniem proekologicznych rozwiązań zadecydowały o tym, że jako pierwsi w Polsce rozpoczęliśmy produkcję folii z surowców kompostowalnych wprowadzając na rynek linię ekologicznych produktów opakowaniowych BIOFOLIA.

BIOFOLIA to seria opakowań z folii biodegradowalnej bazującej na surowcach pochodzenia roślinnego, które dzięki możliwość poddania recyklingowi organicznemu (kompostowaniu lub fermentacji). pozwalają na pogodzenie dbałości o środowisko z komfortem korzystania z opakowań jednorazowego użytku.

Opakowanie kompostowalne w określonych warunkach ulega całkowitej biodegradacji czyli przemianie węgla zawartego w materiale do dwutlenku węgla oraz do biomasy tworząc odpowiednio drobny, nie zawierający substancji toksycznych kompost.

Biofolia to pierwszy polski produkt, który uzyskał certyfikat potwierdzający zgodność z wymaganiami europejskiej Normy PN-EN 13432:2000. "Wymagania dotyczące opakowań przydatnych do odzysku przez kompostowanie i biodegradację - Program badań i kryteria oceny do ostatecznej akceptacji opakowań."

Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, jak znaczący wpływ na środowisko naturalne mają opakowania, a właściwie odpady opakowaniowe. Powszechność opakowań, które towarzyszą dziś prawie każdemu produktowi, krótki czas ich wykorzystania oraz bardzo długi okres rozkładu sprawiają, iż odpady opakowaniowe szczególnie z tworzyw sztucznych stały się jednym z najistotniejszych problemów ekologicznych dzisiejszych czasów.

W poszukiwaniu rozwiązania problemów związanych z odpadami opakowaniowanymi od wielu lat na całym świecie realizowano projekty mające na celu opracownie materiałów, które posiadałyby właściwości mechaniczne i estetyczne tradycyjnych tworzyw sztucznych a jednocześnie ich odpady nie stanowiłyby obciążenia dla środowiska. Efektem tych prac są tworzywa kompostowalne.

Inspirację i podstawę opracowania tworzyw kompostowanych stanowiły naturalne polimery, takie jak: skrobia czy celuloza, a jego celem było stworzenie materiałów bazujących ( w przeciwieństwie do tradycyjnych tworzyw sztucznych) na surowcach odnawialnych, co w połączeniu ze zdolnością do biodegradacji sprawia, że Cykl życia produktu z tworzywa kompostowanego jest analogiczny do naturalnego obiegu materii w środowisku.

Polimery biodegradowalne stały się alternatywą dla opakowań z tradycyjnych tworzyw dzięki porównywalnym własnościom wytrzymałościowym i estetycznym, ale przede wszystkim dzięki walorom ekologicznym takim jak:

  • możliwość poddania odzyskowi opakowań, dla których nie jest możliwy lub uzasadniony recykling materiałowy (opakowania unieszkodliwiane dotąd przez składowanie)
  • możliwość produkcji z surowców naturalnych (roślinnych) czyli ograniczenie wykorzystania nieodnawialnych surowców petrochemicznych (malejące zasoby surowców nieodnawialnych, ich rosnąca cena)
  • możliwość specyficznych zastosowań, gdzie asymilacja materiału może nastąpić na miejscu jego wykorzystania, bez konieczności zbiórki powstałych odpadów.

Dopuszczenie opakowań (a ściślej odpadów opakowaniowych) do recyklingu organicznego wiąże się ze spełnieniem wymagań europejskiej normy EN13432, określającej: Wymagania dotyczące opakowań przydatnych do odzysku przez kompostowanie i biodegradację.
(Packaging- Requirements for packaging recoverable through composting and biodegradation. Test scheme and evaluation criteria for the final acceptance of packaging).

Norma ta warunkuje uznanie opakowania za przydatne do recyklingu organicznego uwzględniając cztery cechy opakowań: biodegradowalność, rozdrobnienie podczas obróbki biologicznej, wpływ na proces obróbki biologicznej (ekotoksyczność), wpływ na jakość uzyskanego kompostu.

W efekcie opakowanie spełniające wymagania przedmiotowej normy w odpowiednich warunkach ulega w ciągu 6 miesięcy ostatecznej biodegradacji (przemiana węgla zawartego w materiale do tlenku lub dwutlenku węgla zależnie od stosowanej metody oraz do biomasy) w min 90 % tworząc odpowiednio drobny, nie zawierający substancji toksycznych kompost

Powyższe warunki wykluczają stosowanie jakichkolwiek dodatków tradycyjnych polimerów czy tak zwanych tworzyw oxodegradowalnych stanowiących najczęściej modyfikacje polietylenu za pomocą dodatków ulegajacych rozpadowi pod wpływem promieni UV lub tlenu.

Spółka Bioerg jako pierwszy polski producent zdobyła wydany przez akredytowaną jednostkę DIN CERTCO certyfikat przydatności do kompostowania, potwierdzający, że produkty z serii BIOFOLIA spełniają wymagania określone w normie EN 13432: 2000 pt. "Wymagania dotyczące opakowań przydatnych do odzysku przez kompostowanie i biodegradację

 
 

Drogi Uczestniku konkursu,

z powodu awarii systemu wprowadziliśmy kontrolną weryfikację uczestników.
Z poszanowaniem praw wszystkich uczestników konkursu aktualizujemy wszystkie głosy
na czas odpowiadający początkowi awarii.
W ramach przeprosin przedłużamy konkurs o 5 dni i wprowadzamy dodatkowe miejsca 4 i 5
z nagrodami odpowiadającymi miejscu trzeciemu.
Życzymy Powodzenia i zapraszamy do konkursu!

Poleć stronę imoDog.pl

Chcesz polecić stronę przyjacielowi? Wypełnij poniższy formularz i naciśnij Powiadom.

Poinformuj mnie o nowościach

Zapominasz o zamówieniu karmy?
Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

 

Wyrażam zgodę na otrzymanie wiadomości drogą elektroniczną
w celu poinformowania o nowościach w naszym sklepie.

Informacja dotycząca produktu

Jeżeli zostawisz nam swój adres e mail poinformujemy Cię o dostępności produktu z chwilą
jego dostawy.

 

Wyrażam zgodę na otrzymanie wiadomości drogą elektroniczną
w celu poinformowania o nowościach w naszym sklepie.