X

Analizujemy zanonimizowane informacje naszych użytkowników, aby lepiej dopasować naszą ofertę oraz zawartość strony do Twoich potrzeb. Strona ta korzysta również z plików cookie, aby np. analizować ruch na stronie. Możesz określić warunki przechowania lub dostęp plików cookie w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej. Rozumiem

 

Brak produktów

 

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email
i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

 
W podziękowaniu zapisując się do bezpłatnego Newslettera ImoDog
mamy dla Ciebie prezent-niespodziankę, którą możesz odebrać przy najbliższych zakupach.
 
 
 
 

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o promocjach? Zapisz się do Naszego Newslettera.

Pomoc dla Bonifacego

Bonifacy ma około 2,5 roku. Od zawsze mieszkał na podwórku i był dokarmiany przez dobrych ludzi. Któregoś dnia karmicielka zauważyła, że kot nie zamyka pyszczka i bardzo ciężko oddycha. W taki sposób Bonifacy trafił do lekarza weterynarii. Okazało się, że błona śluzowa w okolicy gardła jest tak zmieniona zapalnie, że kot praktycznie nie mógł jeść i swobodnie oddychać. Towarzyszyła temu wysoka gorączka. Bonifacy początkowo dostawał leki przeciwzapalne z antybiotykiem, zmieniono je jednak po 2 dniach, gdyż leki niesterydowe nie przynosiły efektu. Po sterydzie nastąpiła poprawa, Bonifacy został więc wykastrowany i miał usunięte kilka chorych zębów, które prawdopodobnie były przyczyną problemu. Niestety najpewniej po sterydach ujawniła się lub rozwinęła cukrzyca…


W tej chwili Bonifacy mieszka w domu tymczasowym w Siechnicach i dostaje insulinę oraz karmę leczniczą dla kotów z cukrzycą. Sprawa zębów nie jest zamknięta, gdyż jeszcze przynajmniej kilka trzeba usunąć, żeby nie powtórzyła się sprawa z pyszczkiem. Z drugiej strony utrzymujący się wysoki cukier powoduje, że najpierw trzeba ustabilizować cukrzycę. Kot wymaga podawana leków i kroplówek oraz regularnych badań krwi. Dodatkowo opiekun regularnie bada poziom glukozy w krwi, żeby podawać odpowiednia dawkę insuliny. Wyniki krwi pokazały, ze sterydy mocno podrażniły też wątrobę, jednak na szczęście wyniki wątrobowe Bonifacy ma już idealne.
Kotek szuka odpowiedzialnego i doświadczonego domu, a także wirtualnych opiekunów, którzy wspomogą niemałe koszty leczenia, które są do tej pory pokrywane w całości przez wolontariuszy.
Koszty badań, leczenia, karmy oraz utrzymania już dawno przekroczyły 1000 zł, a kotek w dalszym ciągu wymaga specjalistycznej karmy i leków. Nawet koszty samego żwirku dla kotka, który siusia kilka razy częściej niż inne, to ogromny wydatek. Dlatego bardzo prosimy ludzi dobrej woli o pomoc dla kocurka.
Bonifacy mimo poważnego stanu się nie załamuje, kocha cały świat, dzielnie znosi wszystkie wykonywane przy nim zabiegi i bardzo chce być zdrowy. Jest niezwykle towarzyski, pogodny i dobrze wychowany. Wierzymy, że z racji tego, że jest to cukrzyca posterydowa, Bonifacy wyzdrowieje i znajdzie swoje miejsce na świecie. Pomóżmy mu!

Koszty utrzymania kotka:

Insulina: nie jest jeszcze do końca podjęta decyzja, którą insulinę Bonifacy będzie brał: Caninsulin – ok. 26zł/op. – będzie potrzebował minimum 2 opakowań miesięcznie lub Insulinum Lente WO-S – 1 op. ok. 55zł – prawdopodobnie będzie zużywał 1 na miesiąc – czyli około 55 zł/m-c

Paski do glukometru Ixell: 41zł /opakowanie 50 sztuk (starcza na około 10 dni), czyli 123 zł miesięcznie

Mokra i sucha karma dla cukrzyków: minimum 150zł/mc, jeśli mógłby jeść również saszetki i puszki – uwielbia je, a ze względu na problemy z zębami sucha karma jest dla niego trudniejsza do jedzenia.

Żwirek: 50 zł/mc

Dalsze leczenie: 2-3 razy w tygodniu wizyta w gabinecie na kroplówce, nieraz inne leki według potrzeb – prawdopodobnie minimum 150 zł miesięcznie.

Wykonane do tej pory badania krwi w laboratorium Vetlab: 1. badanie – morfologia z rozmazem krwi oraz badanie biochemiczne rozszerzone: 95 zł; 2. badanie – morfologia z rozmazem, badanie biochemiczne rozszerzone, badanie moczu, posiew moczu, testy na FeLV i FIV: 210 zł

Jak sami widzicie, koszty są spore… Chętnych do finansowej pomocy prosimy o wpłaty dowolnej wysokości na konto:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Oddział we Wrocławiu
ul. Żeromskiego 56,
50-312 Wrocław

Nasze konto:
PKO BP 59 1020 5242 0000 2202 0251 5096
dla wpłat zagranicznych SWIFT: PKOPPLPW
z dopiskiem: NA CHOREGO BONIFACEGO

Nasz Bonifacy


 
 

Drogi Uczestniku konkursu,

z powodu awarii systemu wprowadziliśmy kontrolną weryfikację uczestników.
Z poszanowaniem praw wszystkich uczestników konkursu aktualizujemy wszystkie głosy
na czas odpowiadający początkowi awarii.
W ramach przeprosin przedłużamy konkurs o 5 dni i wprowadzamy dodatkowe miejsca 4 i 5
z nagrodami odpowiadającymi miejscu trzeciemu.
Życzymy Powodzenia i zapraszamy do konkursu!

Poleć stronę imoDog.pl

Chcesz polecić stronę przyjacielowi? Wypełnij poniższy formularz i naciśnij Powiadom.

Poinformuj mnie o nowościach

Zapominasz o zamówieniu karmy?
Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

 

Wyrażam zgodę na otrzymanie wiadomości drogą elektroniczną
w celu poinformowania o nowościach w naszym sklepie.

Informacja dotycząca produktu

Jeżeli zostawisz nam swój adres e mail poinformujemy Cię o dostępności produktu z chwilą
jego dostawy.

 

Wyrażam zgodę na otrzymanie wiadomości drogą elektroniczną
w celu poinformowania o nowościach w naszym sklepie.